فروردین 1389 - رهپویان
سفارش تبلیغ

هارپ(Harp) چیست؟

آیا هارپ واقعیت دارد ؟! چرا هارپ باعث طوفان کاترینا در ایالات متحده شد ؟! چرا هارپ باعث زلزه 8 ریشتری در ایران نشد!؟ هارپ چیست ؟!
آیا هارپ واقعیت دارد ؟! چرا هارپ باعث طوفان کاترینا در ایالات متحده شد ؟!! چرا هارپ باعث زلزه 8 ریشتری در ایران نشد!!؟ هارپ چیست ؟! منتظر توضیحات کمکی شما عزیزان هستیم :
هارپ ( HAARP ) سلاح جدید آمریکا !!!
هارپ چیست؟ به صدای هارپ گوش دهید
هارپ یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه ی آیونوسفر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی (با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF) تاسیس شده است. ولی در واقع "پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگان" به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردیده است.
( توضیح آنکه: جنگ هایی که از امواج "رادیویی"، "لیزر" و "نیروی مغناطیس" برای صدمه به نیروی مقابل استفاده کند به جنگ ستارگان معروف است و این اسم را از فیلم Star War گرفته اند)
آیونوسفر چیست و کجاست؟
لایه ی آیونوسفر در بالاترین لایه ی اتمسفر (Atmosphere) قرار دارد.
این لایه تشعشات خطرناک "ماورای بنفش" و "اکس ری" خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمین جلوگیری می نماید تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دلیلی دچار اختلال شود تاثیرا ت بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زیستن را مختل می کند.
لایه آیونوسفیر چه ربطی به هارپ دارد؟
سیستم هارپ طوری طراحی شده است که بر روی آیونوسفیر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را میتوان نام برد.
این سیستم در حال حاظر از یک مجموعه آنتن های مخصوص (180 برج آنتن آلومنیومی به ارتفاع 50/23متر) تشکیل و برروی زمینی وسیعی به مساحت 23000 متر مربع در آلاسکا (Alaska) نصب گردیده است.
این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به آیونوسفر پرتاب می کنند.
آنتن های هارپ در آلاسکا
اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آیونوسفر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فرا تر رفته و به اعماق زمین نیز وارد میشوند و عملکرد آن بمانند "رادیو ترموگرافی" (Radio Thermography) است که امروزه ژئولژیست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی یک موج کوتاه "رادیو ترموگرافی" به داخل زمین فرستاده میشود به لایه های مختلف برخورد کرده و آن لایه ها را به لرزه می آورده و از لرزش صدایی با فرکانسی مخصوص تولید و به سطح زمین باز میگرداند و ژئولژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند.
با این تفاوت که رادیو ترموگرافی سیستمی است که با قدرتی به کوچکی 30 وات لایه های زیر زمینی را به لرزه درمی آورد و حال آنکه هارپ سیستم فوق الاده پیشرفته تری است که همان لایه های زمین را می تواند با استفاده از قدرتی برابر با 1,000,000,000 (یک میلیارد) تا ,10,000,000,000 (ده میلیارد) وات بلرزاند!بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود, تاثیراتش بر روی آیونوسفر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود. هدف از استفاده از این قدرت چیست؟
آیونوسفر گداخته شده (به رنگ قرمز دیده می شود) و سپس مثل یک قلب شروع به تپش میکند و از این تپش ها، فرکانس های فوق کوتاه تولید شده که پس از اصابت به زمین به داخل آن نفوذ مینماید و در توضیحات زیر مشاهده خواهید کرد که چگونه از این فرکانس فوق کوتاه و نیرومند، زمین زلزله و خرابی تولید میگردد.
برای درک چگونگی ایجاد زمین لرزه یک مثال بزنم:
وقتی شخصی صحبت میکند، اول تارهای صوتی او میلرزند (مثل لرزش های ایجاد شده در آیونوسفر). از این لرزش فرکانس صوتی تولید شده و پس از اصابت به پرده گوش شنونده، پرده گوش او را میلرزاند (مثل به لرزه در آوردن لایه های زیر زمین به سبب اصابت فرکانس های تولید شده از آیونسفر) و سپس در گوش صدا تولید شده و شنونده آنرا به شنود.
خوب حالا که چی؟
با کمی فکر کردن می توان متوجه این شد که تکنولوژی هارپ "با ویژگی معادن یابی" برای پیدا کردن مخزن های گازی و نفتی ساخته نشده است! زیرا برای پیدا کردن مخازن نیاز به یک میلیارد وات نیست و یک ترموگراف برای این کار کافیست. با توجه به تاثیرات هارپ بر روی آیونوسفر و نهایتا تاثیرات آن بر روی زمین و وضعیت آب و هوا، می باید در مورد این تکنولوژی کمی جدی تر فکر کنیم. این تغییرات شامل خشکسالی در مناطقی که تا به حال بی سابقه بوده است، بارندگی های سیل آسا در جاهایی که به خشک بودن معروف هستند، طوفان ها و سونامی ها و ساده تر از همه ایجاد زلزله را میتوان برای هارپ به شمار آورد.
ناگفته نماند که امواج بازگشتی از آیونوسفر، پس از ورود به عمق دریا میتوانند صدمات جانی برای موجودات دریایی، به خصوص نهنگ ها و دلفین ها را در بر داشته باشند.
توضیحات کوتاهی در مورد برخی از کاربرد های هارپ :
1- ایجاد موج Extreme Low Frequency) ELF) با فرکانس از 1 تا 20 هرتز به توسط آیونوسفر، که با برخورد امواج هارپ تولید شده و سپس به زمین فرستاده می شود و تا اعماق 35 کیلومتری زمین نفوذ نماید که پس از برخورد به لایه های مختلف زیر زمینی تولید صدا نموده و در پی آن ایجاد زلزله می نماید.
30 دقیقه قبل از زلزله ی سیچوان (Sichuan) در چین در سال 2008، واکنش گذاختگی آیونوسفر در آسمان مشاهده میشد و در پی آن زلزله هولناک 8 ریشتری در آنجا بوقوع پیوست.
2- با قابلیت تکنولوژی "ترموگرافی" می تواند کلیه اطلاعات معدن های زیر زمینی کره زمین را در اعماق کم شناسایی کند و کلیه تاسیسات زیر زمینی کشورهای دیگر را دقیقا زیر مطالعه قرار دهد.
3- ایجاد سونامی، خشکسالی، آتش فشان، سیل ها، طوفان هایی نظیر طوفان کاترینا در نیواورلئان (New Orleans) طوفان گانو عمان .
4- انتقال نیروی برق از محل تاسیسات هارپ به نقطه ی دیگر از زمین و همچنین انتقال برق از زمین به ماهواره ها.
5- ایجاد اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز در سطوحی به وسعت شهرها و کنترل انسانها از راه دور و ایجاد "غش" و تولید "وهم" در مغز انسانها.
6- ایجاد اختلال در جریان برق و قطع برق شهری و اختلال در کار کامپیوتر هواپیماهای مسافربری (مقاله ای از شرکت بوئینگ (Boeing) در این رابطه بخوانید)، جت های جنگنده، کشتی ها، زیر دریایی ها و غیره.
7- ایجاد انفجار های عظیم زیر زمینی با قدرت بمب های اتمی و بدون تولید اشعه های رادیو اکتیو (Radioactive).
8- اختلال درعملکرد طبیعی آیونوسفر که چرخش زمین را در کنترل دارد. احتمال بسیار میرود که درصورت دستکاری های متناوب تاثیراتی در حرکت چرخشی زمین ایجاد گردد، بدین صورت که یا چرخش را سرعت بخشیده و یا کند نماید.
9- ایجاد دیوارهای رادیویی ضد هواپیما و ضد موشک.
می توان به راحتی گفت که همه اسلحه های جنگی معمول و متداول امروزه در مقابل با این تکنولوژی جدید کاملا متروکه به شمار میایند به گونه ای که "هارپ" میتواند با یک عملکرد کلیه کامپیوتر های یک هواپیما را از فواصل دور از کار انداخته و آنرا سقوط دهد.
با دقت متوجه میشوید هارپ استفاده های زیادی بعنوان تهدید و یا سرکار گذاشتن کشورها دارد. مثلا می خواهند به کشوری حمله کنند در این صورت برای جلوگیی از مزاحمت احتمالی کشور همسایه برای آنها زمین لرزه آورده و با سرکار گذاشتن آن کشور، برنامه های شوم خود را اجرا کنند.
در این مقاله ما فقط به نکته 1، یعنی فقط در رابطه با ایجاد زلزله بتوسط هارپ می نویسم.
در ابتدا نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه هایی که در بیست سال اخیر در ایران رخ داده اند. این اطلاعات را از وب سایت "پژوهشگاه زلزله شناسی ایران" به دست آوردم. این نمودار با توجه به تعداد زمین لرزه های بالای 3 ریشتر تهیه گردیده است.
نکته ی مورد توجه اینجاست که سیستم هارپ در سال 1998 (1377) تکمیل شد و این مصادف با سالی است که از آن به بعد به تعداد زمین لرزه ها در ایران اضافه شده است.

همان طوری که مشاهده می کنید، تعداد زمین لرزه هایی که در ایران در بیست سال اخیر آمده است رو به بالا بوده. محاسبات من اینگونه نشان میدهد که:
208.7 میانگین بین دهه ی 1367-1377
639.4میانگین بین دهه ی 1377-1387
افزایش در دهه اخیر برابر با : 206.4 درصد
برای مقایسه نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه های بیست سال اخیر در نیوزیلند که یکی از زلزله خیز ترین کشورهای دنیا می باشد. اطلاعات را از وب سایت "جی ان اس - نیوزیلند" به دست آوردم.
15593.3 میانگین بین دهه ی 1367-1377
15206.2 میانگین بین دهه ی 1377-1387
کاهش در دهه اخیر برابر با: 46.2 درصد
اگر به نمودار زلزله در آلاسکا، که مجموعه ی هارپ در آن واقع است دقت کنیم متوجه افزایش بسیار غیر طبیعی را در سال 1381 مشاهده می کنیم که تعداد زمین لرزه ها به یکباره چهار برابر سال های قبل می شود. این تغییر ناگهانی شاید به دلیل آزمایشات تحقیقاتی مسئولین هارپ در این ایالت باشد. اطلاعات زیر از از وب سایت "مرکز اطلاعاتی زمین لرزه آلاسکا" به دست آمده است.
4773.9 میانگین بین دهه ی 1367-1377
18658.4 میانگین بین دهه ی 1377-1387
افزایش در دهه اخیر برابر با : 290.8 درصد
چرا درصد زلزله ها در عمق 14 کیلومتر در ایران اینگونه بالا رفته اند؟
در حین جستجو ها به یک عدد ویژه ای برخورد کردم که به نظرم غیر واقعی رسید. سئوالی برایم پیش آمد که چگونه اغلب زمین لرزه ها در چند سال اخیر در ایران در عمق 14 کیلومتر اتفاق افتاده اند؟ و وقتی نگاهی به دهه قبل انداختم متوجه شدم که عملا درصد زمین لرزه ها در این عمق یا صفر بودند و یا حد اکثر تا دو درصد.
یاد آور می شویم: زمین لرزه های خطر ناک در لبه های "رگه گسل" یا "Fault lines" تولید میگردند
یاد آور می شویم: زمین لرزه های خطر ناک در لبه های "رگه گسل" یا "Fault lines" تولید میگردند.

ارگ بم چه شد؟
بم بعد از 2000سال ایستایی؟!
در اواخر آذر ماه 1387 در اینترنت به دنبال مطالبی در مورد زلزله در ایران بودم، که به تالار گفتگو وب سایت پی سی ورلد رسیدم. در آنجا به مطلبی که شخصی با نام "عادل کهن" (adelkohan) در مورد وقوع زلزله های پی در پی بندر لنگه نوشته بود برخورد کردم که در زیر مشاهده می کنید:
من ساکن بندرلنگه هستم، شهری کوچک در کنار خلیج فارس.
دو هفته قبل زلزله زیاد میومد که کمتر از 3 ریشتر بود. این زلزله ها تا دو هفته ادامه داشتند. در موقع زلزله بعضی از قسمت های دریا برای چند لحظه قرمز میشد و در این دو هفته ماهی ها میمردند و بعضی ها هم سوخته بودند. بعد چند روز بوی بد (مثل بوی فاضلاب) از طرف دریا به سمت شهر اومد.
در اخبار استان گفته بود که این به خاطر جلبک های سمی در دریا است (که من در این 27 سالی که در بندرلنگه بودم جلبک سمی نشنیده بودم). بعد از این اعلام کرد که ماهی های بعضی مناطق استان را کسی مصرف نکند.
من یک تکه از فیلم حادثه عجیب که در دریا رخ داده می گذارم و نگاه کنید.
من خودم وقتی یک هفته زلزله پشت سر هم میکرد گفتم حتما کوه آتشفشان توی دریا است. حالا نظر دوستان چیه...


دلفین های چه شدند؟
در سال 1386 , 152 دلفین در خلیج فارس به طور غیر منتظره در دو نوبت به فاصله یک ماه مرده و به ساحل دریا کشیده شدند. دسته ی اول شامل 79 دلفین و دسته دوم هم 73 دلفین بود.
دلیل های مختلفی برای مرگ این دلفین ها آورده شد ولی اگر از من می پرسید هیچ کدام قانع کننده نیستند. این دلفین ها کاملا مشخص است که سوخته اند! اینکه "خودکشی" کرده اند، یا اینکه به خاطر "فعالیت های صیادی" مرده اند جوابگوی سوختگی بدن های آنها را نمیدهد!
به گزارش خبرگزاری آفتاب "علت مرگ 73 دلفین دیگر که یک ماه پس از حادثه نخست رخ داد را نیز این کارشناسان بین‌الملللی در گزارش خود، ‘عوامل طبیعی’ اعلام کرده‌اند که در این گزارش هنوز عوامل طبیعی ناشناخته است و می‌تواند ‘شوک’ یا ‘استرس’ باشد که در نتیجه آن یکی از دلفین‌ها به سمت ساحل آمده و مابقی نیز به دنبال آن آمده‌اند یا یکی از آن‌ها برای شکار ماهی به سمت ساحل آمده و بقیه نیز آمده‌اند و در ساحل که شیب ملایمی دارد، گیر کرده‌اند." 2/12/1386
آیا پاسخ به سئوال مرگ دلفین ها در خیلج فارس "هارپ" نیست؟
آیا این اثر سوختگی نیست؟
هارپ (HAARP) یک پروژه ایست که مسئولین اعلام کردند برای "بررسی و تحقیق" درباره لایه ی آیونوسفیر بر پا شده است. ولی در واقع این یک سلاح پیشرفته ی جنگی جدید است که کلیه ی اسلحه های صده ی قرن بیستم را فلج می کند.
هزینه های این پروژه مشترکا از طرف نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، آژانس تحقیقاتی پروژه های دفاعی پیشرفته ی آمریکا و دانشگاه آلاسکا است. لازم به یادآوریست که سیستم "هارپ" در کشورهای گرین لاند، نروژ، روسیه و همچنین در روی بعضی از ماهواره ها به جهت فلج کردن سیستم رادیویی هواپیما ها و نهایتا سقوط آنها استفاده میگردد.

نتایج:
همانطور که گفته شد ارتعاشات رادیویی هارپ باعث سرخ شدن لایه آیونوسفیر شده و این لایه را به نوسان در می آورد.
این نوسانات به نوبه خود موجب صدا با فرکانس های کوتاه از 1 تا 20 هرتس می شوند که فرکانس
(Extremely Low Frequency/Ultra Low Frequency ELF/ULF) نام دارند. این فرکانس ها پس از نفوذ به زمین، زمین زلزله ایجاد می کنند.
با توجه به ازدیاد درصد زلزله در سطح ایران در دهه اخیر نسبت به دهه پیشین که متجاوز به 4/206 % بوده است میتوان به وجود تاثیرات دیگری در ایجاد زلزله های مصنوعی پی برد، خصوصا آنکه این ازدیاد پس از آغاز فعالیت های هارپ واقع شده اند.
پیشنهادات برای پیش اخطار:
اینکه همه باید در مورد هارپ و ماهواره هایی که دارای چنین تکنولوژی هستند کاملا آگاه و مطلع باشند هیچ شکی نیست و قصد من در جمع آوری این اطلاعات صرفا به همین منظور نیز بوده است. بنابراین تقاضای ما از شما خواننده ی محترم با فروتنی چیزی جز این نیست که آنچه را که در این مقاله خوانده اید به دیگران انتقال دهید.
برای پیشگیری و دریافت پیش اخطار از این قبیل زلزله ها میتوان ایستگاهایی در حوزه های وسیع تاسیس و بکار گرفت و با اندازه گیری فرکانس صداهایی که از آسمان می آید به بروز این زلزله پی برد.
زمان دریافت پیش اخطارهای ELF بین 15 دقیقه تا 3 ساعت قبل از وقوع زلزله متغیر است. زلزله ی چین 30 دقیقه پس از مشاهده ی سرخی آیونوسفیر به وقوع پیوست.
اندازه گیری فرکانسELF/ULF در جاهایی که خالی از فرکانسهای مزاحم دیگر از قبیل برق فشار قوی، فرودگاه ها، ایستگاه های رادیویی و تلفنی میباشد، انجام پذیر است.
نمونه ای از یک دستگاه ELF/ULF سنج دستی و یک دستکاه Magnetometer را در زیر مشاهده میکنید. برای اطلاعاب بیشتر بر روی آنها اشاره کنید.
ELF/ULF Receivers 0.01Hz-40Hz Bell-5180-Magnetometer
ویدیوها و کتاب هایی از محققان خارجی به زبان انگلیسی:
در مورد "هارپ" کتابی بنام Angels Don"t Play This HAARP بتوسط Dr. Nick Begich نوشته و بر مبنای آن دو ویدیو، یکی در سال ???? بنام Angels Don"t Play This HAARP و ویدیوی دیگری در سال ???? بنام Angels Still Don"t Play This HAARP تهیه شده است.
در مورد جنگ ویتنام (Vietnam) و باران های سیل آسا و دستکاری آب و هوا به توسط آمریکا (اغلب باران های استوایی از طریق ماهواره و سمپاشی از هواپیما بر روی ابر ها ایجاد می شدند) آقای دکتر باب فیتریکاس (Dr. Bob Fitrakis) کتابی بنام Weather Modification & Full Spectrum Dominance نوشته و فیلمی از کنفرانس خود در این زمینه تهیه کرده که بخشی از آن را در کلیپ ویدیویی بنام THE MAD WHITE HOUSE WILL USE LASER WEAPONS میتوانید مشاهده کنید.
مقاله ای در مورد عملکرد هارپ در دانشگاه استانفورد (University of Stanford) به نام HAARP PROJECT تهیه شده است که فقط به جنبه تحقیقاتی هارپ نگاه می کند و به جنبه های غیر انسانی آن توجهی نشده است.
سوالی به بقاء موجودیت و در آینده ای نه چندان دور؟ به اینجا HAARP WORLDWIDE اشاره کنید.
برای پیوند های مطالعاتی امواج رادیویی زیر فرکانس 22KHz به اینجا اشاره کنید.
دومای روسیه به هارپ چگونه فکر میکند؟
اعتراض شرکت بوئینگ (Boeing) به هارپ در این رابطه بخوانید.


کلمات کلیدی :
Share |
-----------------------------------------------------------------------------------------------

گام اول برای پایان تراژدی آقازادهها

آقا زادگی نوین اگرچه
سابقه‌ای 20 ساله در ایران دارد اما می‌توان ریشه این پدیده را در قرن‌های
گذشته جست‌وجو کرد. ‌‌ریشه‌ای که هیچ گاه و هیچ جریانی برای خشکاندن آن
اقدام موثری انجام نداد و شاید همین نفوذ این قشر دست نیافتنی در بدنه
سیستم قدرت و حکومت بود که قدرت مبارزه تمامی جریانات عدالت خواه را از
آنها سلب می‌کرد. ‌‌ اما برای روشن شدن هرچه بیشتر موضوع و شکافتن آنچه که
آقازاده‌ها را از دسترس عدالت خارج می‌کند نیاز به پاسخگویی به یک سوال
است. ‌‌به راستی آقازاده‌ها چه کسانی هستند؟ با جست‌وجو واژه آقازاده‌ها
در فرهنگ لغت دهخدا به این نتیجه می‌رسیم که آقا زاده فرزند مردی بزرگ
است. ‌‌درحقیقت می‌توان این ترجمه را اینگونه تفسیر کرد که آقازاده‌ها
قشری متشکل از فرزندان و خانواده دولتمردان قدیم و جدید که به سبب قرابت و
خویشاوندی با مسؤولین در فعالیت‌های تجاری و بازرگانی و سیاسی حضور دارند
و سهم خواهی آنان به سبب این قرابت بسیار است. ‌‌البته الزاما نیازی نیست
که فرد برای آقا زادگی حتماً به عنوان اقوام درجه یک مدیران و مقامات ارشد
محسوب شود، بلکه داشتن یک رابطه نزدیک با این مدیران و مقامات که منجر به
متمایز شدن فرد در امور از سایر اجتماع شود نیز می‌تواند افراد را در
دایره آقازادگی قرار دهد. ‌‌

دایره بسته آقازادگی

متمایز
بودن آقازاده‌ها در بهره گیری از قدرت خاص، باعث شده است که آنها در یک
دایره بسته قرار بگیرند و در موارد بسیار نادر فردی را به درون این دایره
نزدیک به قدرت راه می‌دهند. ‌‌از این رو برای اینکه این دایره همچنان بسته
باقی بماند و بهره گیری زیاد از رانتهای قدرت باعث به خطر افتادن موقعیت
آنها نشوند‘ تلاش بسیار زیادی برای ایجاد ازدواج‌های آقازادگی انجام
می‌دهند. ‌‌

دامنه فعالیت آقازاده‌ها کجاست؟

با
نگاهی به جامعه اطراف خودمان می‌توانیم رد‌پایی از آقازاده‌ها کشف کنیم.
‌‌ردپایی که قطعا به فعالیت‌های اقتصادی و کسب درآمدهای آنچنانی ختم
می‌شود. ‌‌از این رو دامنه فعالیت آنها می‌تواند در فرهنگ و هنر، ورزش و
موضوعات اجتماعی باشد. ‌‌منوط به آنکه در آخر این حرکت‌ها سود کلانی نهفته
باشد. ‌‌اما ورود آقازاده‌ها به عرصه سیاست چگونه قابل توجیه است؟ شاید
مستدل‌ترین پاسخ برای توجیه دلیل ورود آقازاده‌ها به این عرصه حفظ منافع
اقتصادی خود و در کنار آن احیای منافع از دست رفته باشد. ‌‌از سوی دیگر
آقازاده‌ها با بهره گیری از این تاکتیک تلاش می‌کنند که فعالیتهای اقتصادی
خود که در بسیاری از موارد آلوده نیز هست را در پوشش فعالیت‌های سیاسی
پنهان کنند. ‌‌همچنین از این طریق و با نزدیک شدن به ارکان قدرت و
لابی‌های صورت گرفته با آنها خواهند توانست چراغ سبزی برای ادامه
فعالیت‌های اقتصادی خود مشاهده کنند. ‌‌نگاهی به نقش برخی آقازاده‌ها در
انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و همچنین فعالیت‌های گسترده آنها در آشوبهای
پس از انتخابات موید همین مطلب است. ‌‌

آزمون آقازاده‌ها برای قوه قضائیه
در
تمام این سال‌ها موضوع آقازاده‌ها اگرچه مسأله‌ای بود که در تمامی سطوح
جامعه از درون تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهری گرفته تا کلاس‌های دانشگاه را
به خود اختصاص داده بود اما در طول این سالها کمترین عزم برای رسیدگی به
این موضوع در قوه قضائیه وجود داشت و سدی آهنین در مقابل اجرای قانون بر
علیه آنها وجود داشت. ‌‌اما ایفای نقش تعدادی از این آقازاده‌ها در بروز
ناآرامی‌های پس از انتخابات باعث شد که پس از سال‌ها این سد آهنین در قبال
خواست عمومی مبنی بر رسیدگی به وضعیت آقازاده‌ها شکسته شود و قوه قضائیه
با صدور حکم جلب مهدی هاشمی پروژه پایان تراژدی آقازاده‌ها را شروع کند.
‌‌ این موضوع در حالی صورت می‌گیرد که مقام معظم رهبری بارها در دیدارهای
خود با مسؤولان قوه قضائیه بر برقراری عدالت تأکید‌‌ نموده اند. ‌‌ایشان
در دیدار هفتم تیر سال گذشته خود با مسؤولان قضایی فرمودند: ‌‌«بنده عرض
عمده‏ام در این دیدارهاى سالیانه‏اى که با شما مسؤولان محترم قوه قضائیه
دارم و در دیدارهاى دیگرى که محدودتر است با بعضى دیگر از بخش‌هاى قوه‏
قضائیه، ‌‌همیشه همین است: ‌‌ما باید نگاه کنیم ببینیم خروجی کار ما عدالت
است یا نه. ‌‌اگر عدالت شد، ‌‌آن وقت پیش خدا و پیش نفس خودمان و پیش خلق
هم سرافراز خواهیم بود.» ایشان سخت‌ترین جای کار در برقراری عدالت را
برخورد با اقویا و زورمداران می‌دانند و لذا در همین دیدار فرمودند:
«سخت‏ترین قسمت عدل هم عبارت است از آنجایى که طرف مقابل عدل، ‌‌اقویا
هستند؛ زیر بار نمی‌روند، ‌‌زور می‌گویند، ‌‌متوقعند. ‌‌اینجا بایستى
ایستادگى کرد. ‌‌هنر قاضى این است، ‌‌استقلال قاضى این است که در یک چنین
مواقعى، ‌‌فقط و فقط خدا را و مرّ قانون را در نظر بگیرد. ‌‌در همه قضایا
- قضایاى فردى، ‌‌قضایاى اجتماعى‌- اگر قانون ملاک عمل باشد، ‌‌عدالت
تأمین‌‌ می‌شود.» بدون شک آنچه که باعث خواهد شد اعتماد و اطمینان و امید
مردم به دستگاه عدالت محور کشور بیش از پیش جلب شده و ابهاماتشان در مورد
عملکرد این دستگاه رفع شود، ‌‌برخورد بدون اغماض و صریح این قوه با افراد
خاص نظیر آقازاده‌ها است. ‌ در نهایت باید گفت که به رغم تلاش مسؤولان قوه
قضائیه به خصوص در طول ماه‌های گذشته در اجرای دقیق قانون به ویژه
پرونده‌های سیاسیون دخیل در بروز وقایع پس از انتخابات و پرونده مفاسد
اقتصادی باید دید که این مبارزه چگونه به سرانجام خواهد رسید؟ آیا قوه
قضائیه از این آزمون سربلند بیرون خواهد آمد؟کلمات کلیدی :
Share |
-----------------------------------------------------------------------------------------------

حکم جلب مهدی هاشمی صادر شد

صدور حکم جلب مهدی
هاشمی و قطعی شدن دستگیری وی خبری بود که در جلسه مشترک رئیس قوه قضائیه و
اعضای کمیسون قضایی مجلس اعلام شده است.

به گزارش فارس، صدور حکم جلب مهدی هاشمی از جمله مطالبی است که در
جلسه مشترک آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه و جمعی از نمایندگان
از جمله اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اعلام شد.
بر پایه این گزارش در این جلسه مشترک تصریح شد که در صورت ورود مهدی هاشمی به کشور وی بر اساس این حکم دستگیر خواهد شد.
در این جلسه درباره احتمال عدم مراجعت مهدی هاشمی به کشور و راههای قانونی دستگیری وی مطالبی عنوان شده است.
مهدی
هاشمی رفسنجانی بعد از اغتشاشات انتخابات 22 خرداد و اقوال گوناگون درباره
مشارکت وی در این حوادث، در اوایل شهریورماه سال جاری کشور را به مقصد
لندن ترک کرد.
قرار است مهدی هاشمی در دادگاه به اتهامات خود در این باره پاسخ دهد.


کلمات کلیدی : حکم جلب مهدی هاشمی
Share |
-----------------------------------------------------------------------------------------------

بازی پاسور و جای امن

یکی از عوامل تخلیه
فاضلاب و لوله بازکن می گوید:

« چندی پیش به دفتر
کار ما تلفن زدند و درخواست برای باز کردن مسیر فاضلاب را کردند. نشانی را گرفتم و
طبق معمول به طرف محل حرکت کردم. وقتی رسیدم و تابلو محل را خواندم متوجه شدم آنجا
دفتر یکی از حامیان فتنه سبز است که اخیراً جای یکی از رهبران معنوی فتنه را گرفته
است.

شروع به کار کردم و
در همان مراحل اولیه تعدادی پاسور! از لوله خارج و مسیر باز شد. به مدیران دفتر که
علت گرفتگی را گفتم خیلی ترسیدند و خواهش کردند ...، گفتم 30 هزار تومان... . آنها هم با علاقه و
خوشحالی ضمن التماس 35 هزار تومان دادند.»

مدیر وبلاگ می گوید: « احتمالاً در مسیر گوش های این حامیان سران فتنه هم چیزهایی مثل همین ورق پاسور گیر
کرده باشد که اصلاً حرف حق را نمی شنوند. اما آیا گوش هم با لوله بازکنی باز می
شود؟!»کلمات کلیدی : بازی پاسور و جای امن
Share |
-----------------------------------------------------------------------------------------------

ارتباطات و...

ارتباطات یک فرایند سازمان یافته برای تبادل اطلاعات بین قسمتها، و معمولا از طریق یک رشته علائم می باشد. علوم ارتباطات یک شاخه دانشگاهی برای مطالعه ارتباطات است.

روش ها و اجزا ارتباطات

اجزا متداول شناخته شده ارتباطات شامل موارد زیر است:
کانال، زمینه، محیط، پس خورد، تداخل امواج، پیغام، دریافت کننده، و منبع.
فرایند ارتباطات آن چیزی است که به بشر اجازه می دهد تجارب و دانش را به اشتراک بگذارد. شکل های متداول ارتباطات انسانی عبارتند از: زبان علامت، مکالمه، نوشتن، اشاره، و پخش رادیوئی. ارتباطات می تواند به یکی از صورتهای متقابل، یک طرفه، ارادی یِا غیر ارادی باشد؛ همچنین می تواند شفاهی یا غیر شفاهی باشد. به علاوه ارتباطات می تواند درون فردی و میان فردی باشد.

تعریف ارتباطات

تعریف واحدی از ارتباطات که همه را قانع کند وجود ندارد. در 1970، فرانک دنس 126 تعریف انتشار یافته را شناسائی کرد. از نظر برخی مردم "ارتباطات" بر
مفاهیم متفاوت ، و گاهی متضاد دلالت دارد. از یک طرف، معنی آن تبادل
متفکرانه دیدگاه ها از طریق یک مکالمه معنادار بین دو انسان می باشد؛ هر
چند، می شود آن را به پیام ساده ارسال شده، بدون تفکر یا درخواست بازخورد، اطلاق کرد. با این تعریف اخیر، می توان گفت ماشین ها و جانوران پائین تر نیز ارتباط برقرار می کنند.

موانع ارتباطات

نگرانی مرتبط با ارتباطات، با عنوان درک اطلاعات شناخته می شود. این نگرانی به تاثیر پذیری به وسیله خود پنداره یک شخص گرایش دارد. در کنار درک، ارتباطات می تواند
توسط عوامل کنار گذاشتن، عدم تشخیص و قطبش آسیب ببیند.

شکل های ارتباطات:

ارتباطات حیوانات

فن آوری اطلاعات

در جنبه های فنی تر ببینید: تلگراف ، تلفن ، شبکه کامپیوتری.
اما این حوزه های متضاد ارتباطات بشر را می توان از یک طرف به آنهائی که یک تبادل متفکرانه بین یک تعداد کوچک از مردم می باشند«مناظره، رادیو بی سیم، پست الکترونیک، نامه های شخصی) و از طرف دیگر؛ به آنهائی که وسیعا یک پیغام ساده را به طور یک طرفه پخش می کنند( روابط عمومی، تلویزیون، سینما) تقسیم کرد.
از دید رومی ها، ارتباطات بیشتر گرآوری اطلاعات به سوی مرکز بود تا پخش آن به اطراف.
در مدیریت مجازی یکی از موضوعات مهم ارتباطات بوسیله کامپیوتر می باشد.
تصویر مردم از ارتباطات، با تغییر روش های ارتباطات و برنامه ریزی که
فن آوری جدید ارائه می دهد ، در حال تغییر است. این رویداد جدید در
اطلاعات یعنی شبکه بندی شخصی غیر متمرکز ازدحام هوشمند نامیده می شود.


کلمات کلیدی : ارتباطات و...
Share |
-----------------------------------------------------------------------------------------------
   1   2      >